ističemonaslovnaRegija BiračRepublika SrpskaVijesti

Stambeno pitanje riješeno za oko 90% RVI u Vlasenici

Stambeno pitanje na području opštine Vlasenica riješilo je oko 90% ratnih vojnih invalida a krov nad glavom u ovoj godini trebalo bi da dobije još osam ratnih vojnih invalida – kaže Milenko Mišić predsjednik Udruženja ratnih vojnih invalida opštine Vlasenica.

„Naš djelokrug je poboljšanje položaja ratnih vojnih invalida , što u proteklih 16 godina, od kada smo formirani i činimo. Uglavnom smo riješili 90% , možda čak i više procenata, kada je u pitanju stambeno zbrinjavanje ratnih vojnih invalida. Ove godine preko programa potpunog stambenog zbrinjavanja riješićemo stambeno pitanje još osam naših članova“  – kaže Mišić.

Udruženje kako kaže Mišić, redovno pomaže članovima koji trebaju prevoz do zdravstvenih ustanova.

„Pomažemo invalidima kada trebaju prevoz do bolnica. Trudimo se da budemo našim članovima pri ruci za sve što im treba. Radimo po planu i programu. Opštini podnosimo zahtjev za tranšu i imamo redovna primanja od opštine, potrebna za rad Udruženja. Povećanje invalidnina redovno ide, usklađuje se i tako.“ – kaže predsjednik Udruženja ratnih vojnih invalida opštine Vlasenica Milenko Mišić.

Udruženje ratnih vojnih invalida opštine Vlasenica ima 197 članova , od kojih su 43 člana ratni vojni invalidi od prve do četvrte ( I-IV) kategorije.

Informacija o radu u 2023.godini Udurženja ratnih vojnih invalida opštine Vlasenica, bila je jedn od tačaka dnevnog reda, devetnaeste redovne sjednice Skupštine opštine Vlasenica.

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button