BiHističemoKultura i dešavanjanaslovnaRegionRepublika SrpskaSvijetVijesti

MK “Gorštak” organizovao moto-skup u Vlasenici

U Vlasenici je u subotu održan moto-skup. Organizator događaja, koji je održan na Trgu srpskih boraca je Moto klub “Gorštak”, a predsjednik Kluba, Dejan Stupar kaže da su učesnici došli iz 20 opština Republike Srpske i Srbije, kao i iz Slovenije i Italije.

“Slovenci su naišli slučajno ali su ostali i na žurci” – kaže Stupar.

Bajkerski karavan u Vlasenicu je doveo i četrdesetdvogodišnju Zoricu Savić iz Moto-kluba “Čivija” iz Šapca.

moto-skup

“Sedam godina vozim “hondu” od 500 kubika. Došla sam ovdje an moto-skup da vidim kakvo je mesto, da se družimo. Idem svuda, Srbija, SLobenija, Crna Gora….” – kaže Zorica.

Siniša Lazić iz Moto-kluba “Tigrovi” Bogatić ističe da je stalno na motoru, na bajkerskim skupovima po cijeloj bivšoj Jugoslaviji.

“Tigrovi postoje od 2019.godien ali ja sam više puta bio u Vlasenici i pre postojana ovog kluba. Svaki vikend smo na moto skupovima” – kaže Lazić.

Pedesetogodišnji Miroslav Krstić iz Moto-kluba “Drinski soko” iz Zvornika vozi motor od dvanaeste godine.

“Meni je Vlasenica u kompiluku. Vlasenica je uvijek bila lijepa, ljudi u Vlasenici su druželjubivi, tako da mi je jako aprijatno ovdje” – kaže Krstić.

Supružnici Vesna i Nebojša Mićić iz Moto-kluba “Sinovi rakije” iz Šekovića prvi put su na skupu u Vlasenici.

moto-skup

“Super nam je, fenomenalno se osjećamo. Došli smo s mora “maksuz” da posjetimo motorijadu. Mi smo za ovo druženje donirali 5 litara rakije, samo nek se ljudi druže, nek se vole” – poručuju Mićići.

Motoristi su prodefilovali kroz grad a skup je začinio muzički porgram na kojem su nastupili bendovi Sabotaža i Domino efekt . Marko Durić član benda Sabotaža.

“Drago mi je što konačno mogu da nastupim u rodnom gradu pred poznatima ljudima. Imlai smo već priliku da nastupimo sa bendom Domino efekt i imamo odličnu saradnju” – kaže Marko.

Pokrovitelj manifestacije je Opština Vlasenica a predsjednik SO Goran Đurić kaže da je MK “Gorštak” organizovao jednu fenomenalnu manifestaciju u Vlasenicu.

“Nismo do sada imali priliku da na ovakav način uživano u bajkerskim vještinama, njihovom nadmetanju i zaista evo u divnoj muzici. Ovakve manifestacije i bajkerska energija su najbolji pokazatelj regionalne saradje koja nam možda i malo nedostaje. Oni na jedan zanimljiv način međusobno se povezuju, druže se, razbijaju predrasude. Evo Vlasenica se pokazala sigurno kao jedan od najboljih domaćina kada su u pitaju ovakve manifestacije. Likalna uprava će i ubuduće podržavati ovakve i slične manifestacaije. Ovo je jedna predobra organizacija i ova manifestacija sigurno zaslužuje da se nađe u kalendaru kulturnih zbivanja koje će podržati naša lokalna uprava” – poručio je Đurić.

Moto-skup u Vlasenici održan je u subotu 03.avgusta.

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button