ističemoRegionVijesti

Na Terazijama svečani doček studenata iz cele Srbije

Biciklisti stigli prvi na beogradske Terazije gde im je priređen doček, uz vatromet i na crvenom tepihu. Iz više gradova Srbije jutros su na poslednju etapu “Marša za Srbiju” krenuli studenti i maratonci koji će učestvovati na sutrašnjem protestu “15. za 15” u Beogradu. Prema planu domaćina doček studenata na Terazijama je počeo oko 19.30, a događaj prenose uživo na jutjub kanalima Rojters i Tajms. I danas širom zemlje odata pošta stradalima u padu nadstrešnice na Železničkoj stanici i Novom Sadu.

U centru Beograda neverovatna atmosfera na dočeku studenata. Građani apalaudiraju, skandiraju, mnogi od njih i plaču.

Na dočeku studenta u Beogradu je i majka mladića poginulog u padu nadstrešnice Dijana Hrka koja je u suzama kazala da njene emocije ne mogu rečima da se opišu i da su studenti ujedinili Srbiju.

Sutra će se održati veliki protest u Beogradu, u studentskoj organizaciji.

(RTS, N1, NOVA)

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button