ističemonaslovnaRegija BiračRepublika SrpskaSportVijesti

Mirku Ždralu i ove godine Plaketa za najboljeg trenera u Republici Srpskoj

U Banjaluci je završen 71. Izbor deset najboljih sportista, u organizaciji „Glasa Srpske”. Plaketu za najboljeg trenera u 2025. godini i ove godine dodjeljena je treneru Bokserskog kluba “Obilić” iz Zvornika kao i selektoru ženske bokserske reprezentacije Srbije Mirku Ždralu.

Mirko Ždralo, osnivač Bokserskog kluba „Obilić”, selektor ženske bokserske reprezentacije Srbije svih uzrasta i trener koji je postavio nove i zdrave temelje srpskog ženskog boksa, drugu godinu zaredom najbolji je trener Republike Srpske.

Najtrofejnija bokserka u regionu, Sara Ćirković je i ove godine u grupi od „deset veličanstvenih”, najboljih sportista u Srpskoj.

Zbog priprema za prva žensku Balkan Boxing reviju, profesionalni meč sa Sajdom Moskera (Sayda Militza Mosquera Cuesta) iz Paname i učešća u organizaciji sportskog spektakla „Queens of the Ring” („Kraljice ringa”), koji će se održati u Sportskoj dvorani u Zvorniku, 27. decembra, Sara i Mirko ove godine bili su sprečeni da prisustvuju dodeli zasluženih priznanja.

Nagradu је u Ždralovo ime primio predsjednik Bokserskog saveza Republike Srpske, Zoran Rašljić, a za Saru sportski direktor Bokserskog saveza Republike Srpske, Goran Delić.

Najbolji sportista Republike Srpske za 2025. godinu po mišljenju stručnog žirija, a u organizaciji Glasa Srpske je fudbaler banjalučkog Borca David Vuković. Sa odlukom stručnog žirija usaglasili su se i čitaoci Glasa Srpske jer je Vuković dobio najviše glasova na društvenim mrežama i SMS glasanju, pa mu je pripala i nagrada publike.

Statuu namjenjenu najboljem sportisti Republike Srpske za 2025. godinu uručio je predsjednik žirija, aktuelni selektor fudbalske reprezentacije Srbije Veljko Paunović.

Fudbaleri Borca bili su apsolutni hit u evropskim takmičenjima, a njihov plasman u osminu finala oduševio je ne samo Banjaluku i Srpsku već i region. Veliki doprinos tim uspjesima dao je upravo mladi fudbaler Vuković.

Drugo mjesto ove godine pripalo je teniseru Andreju Nediću. Statuu Nediću uručio je predsjednik Fudbalskog saveza Republike Srpke i BiH, te potpredsjednik Olimpijskog komiteta BiH Vico Zeljković.

Prema odluci žirija treće mjesto pripalo je odbojkašici Gacka Ani Gajić.

Statuu joj je uručio bivši fudbalski reprezentativac Srbije i član nekoliko evropskih velikana Dušan Basta.

Prije devet godina Glas Srpske je odlučio da dodjeljuje i posebnu nagradu “Najbolji sportista iz Republike Srpske” kako bi nagradio one koji nastupaju van naših granica.

DŽudista Nemanja Majdov bio je odličan i ove godine i peti put dobija ovu nagradu.

Priznanje mu je uručio proslavljeni rukometaš i direktor reprezentacije Srbije Mladen Bojinović.

Sjajni džudista iz Istočnog Sarajeva osvojio je bronzu na Grend slemu u Abu Dabiju, dok je postao i klupski vicešampion Evrope s Crvenom zvezdom, gdje je u finalu ostvario tri pobjede.

Nagrada “Zlatno pero” Limun Papić, namijenjena najboljem sportskom novinaru – pripada Aleksandru Koluniji.

Nagradu mu je uručio urednik sportske redakcije Glasa Srpske Darko Dragičević.

Kolunija se bavi sportskim novinarstvom od 2006. godine, a ostao je vjeran sve ove godine Radio-televiziji Republike Srpske.

Ove godine se istakao brojnim kvalitetnim izvještajima i intervjuima, a posebno je ponosan na one koje je napravio sa Novakom Đokovićem i Nikolom Karabatićem.

Povelju za izuzetan poduhvat godine dobio je bokser Tomislav Vukomanović.

Mladi takmičar je pokazao šta znači snaga volje u životu i da za njega nije bilo odustajanja.

Od odrastanja u Domu za nezbrinutu djecu “Rada Vranješević” došao je do dvije profi titule, a ove godine je osvojio WBC Interkontinentalni srebrni pojas.

Nažalost ovu godinu je obilježila i velika tragedija. Fudbalski svijet je ostao bez Mladena Žižovića, tvorca najvećih uspjeha Borca na međunarodnoj sceni.

Banjalučani su pod njegovim vođstvom došli do osmine finala Lige konferencije i oduševili fudbalsku Evropu.

Njegov prerani odlazak potresao je sve ljubitelje sporta.

Plaketu je po želji porodice primio Veljko Puzigaća, a uručio mu je član žirija Saša Kajkut.

Ove godine dodijeljena je i plaketa za zlatni jubilej.

Fudbalski klub Leotar je proslavio vijek postojanja. Trebinjski klub je prvi šampion zajedničke lige BiH, bio je osvajač duple krune u Republici Srpskoj, a nastupao je i u evropskim takmičenjima.

U bivšoj Јugoslaviji je bio najdugovječniji urednik u Glasu Srpske – Darko Grabovac.

Plaketa za izuzetna dostignuća u paraolimpijskom sportu ove godine pripala je Aleksandru Đuriću, članu Odbojkaškog kluba invalida Banjaluka.

Đurić je osvojio titulu i Kup Republike Srpske, dok je Banjaluka osvojila treće mjesto u Evroligi.

Kao reprezentativac Srbije osvojio je 4. mjesto na Evropskom prvenstvu u Đeru, gdje je proglašen za člana idealnog tima i to na poziciji server.

Plaketa za životno djelo dodijeljena je posthumno legendarnom bokseru i sjajnom sportskom radniku Dragomiru Draganu Bataru.

Najveći uspjesi banjalučkog kluba vezani su za ovog velikana. Bio je član prve generacije boksera Slavije, a kasnije je obavljao brojne funkcije u banjalučkom klubu.

Plaketu za doprinos, razvoj i unapređenje specijalnih i paralelnih veza iz oblasti sporta Republike Srbije i Republike Srpske, pripala je Veljku Paunoviću, selektoru fudbalske reprezentacije Srbije.

Povezani članci

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

Back to top button