
“Zimzosan” u Šekovićima: I ove godine bogat program
Zimska manifestacija “Zimzosan” i ove godine biće održana u Šekovićima od 30.12.2025. godine do 8.1.2026.godine. U okviru manifestacije građane očekuje bogat program.
https://www.facebook.com/reel/1187134329638817
Načelnik Miladin Lazić rekao je da se očekuje niz zimskih događaja – od dječijeg festivala, druženja sa Djedom Mrazom, likovnih kolonija, folklora i zimskih nota, pa sve do Božićnog bazara, kićenja badnjaka i svečanih prazničnih programa.
“Želimo da i ove godine stvorimo atmosferu zajedništva, radosti i prazničnog duha – za našu djecu, porodice i sve ljude dobre volje. Pozivam vas da zajedno ispišemo najljepše zimske dane u našem gradu i da svojim prisustvom podržite trud svih učesnika, kulturnih stvaraoca i organizatora”, poručio je Lazić.

Prvi festival zimzoplesa i doček djece vrtića regije Birač te druženje sa Djeda Mrazom planiran je 30.decembra. Narednog dana održaće se kolonija malih zimzoslikara pod nazivom “U bojama Zimzosana”.
U okviru ove manifestacije 3. januara naredne godine održaće se veče folklore u izvođenju članova KUD-a Sveti Đorđe.
Kićenje badnjaka i muzički concert školskog hora i Irene Mališević planiran je 4. januara dok će narednog dana biti održane Zimske note sa Milicom i Majom Stanišić.
U susret Božiću, Božićni bazar i nalaganje badnjaka prema programu je 6. januara dok će se na dan Božića u crkvenoj porti obaviti lomljenje česnice.
Poslednjeg dana manifestacije, 8. januara održaće se Božićna akademija u Domu culture.




