
Srećan početak: Đaci se vratili u klupe širom Srpske, policija apeluje na vozače!
U osnovnim i srednjim školama u Republici Srpskoj danas je počela nastava u drugom polugodištu školske 2025/2026. godine. Nakon zimskog raspusta, u školske klupe se vratilo oko 82.000 osnovaca i oko 35.000 srednjoškolaca.
Na području Zvornika, školska zvona su se oglasila u svim matičnim i područnim školama, kao i u dva srednjoškolska centra. Prema informacijama iz obrazovnih ustanova, prostorije su blagovremeno zagrijane, a nastava se odvija nesmetano po utvrđenom planu i programu.
Povodom povratka velikog broja djece na ulice, Ministarstvo unutrašnjih poslova Republike Srpske od danas realizuje tradicionalnu akciju „Zaštitimo djecu u saobraćaju“.
Cilj akcije je da se vozači podsjete na dodatni oprez i smanjenje brzine kretanja, naročito u zonama obrazovnih ustanova. Policijski službenici će u narednim danima vršiti pojačanu kontrolu saobraćaja u blizini škola, sa posebnim akcentom na:
- Poštovanje ograničenja brzine;
- Bezbjedno prelaženje đaka preko pješačkih prelaza;
- Sankcionisanje nepropisnog parkiranja koje ometa preglednost u zonama škola.
Iz MUP-a i školskih uprava apeluju na roditelje, ali i sve vozače, da budu maksimalno oprezni kako bi početak drugog dijela školske godine protekao bezbjedno za najmlađe učesnike u saobraćaju.




